Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

ROSJA GROMADZI WOJSKO NA GRANICY Z UKRAINĄ

Konflikt geopolityczny wokół Ukrainy nie gaśnie. Biały Dom utrzymuje, że zagrożenie ze strony Rosji wciąż jest wysokie, a Kreml nie mówi prawdy.
Według administracji Bidena Rosja zamiast wycofywać się, gromadzi wojsko na granicy z Ukrainą.

ROSJA GROMADZI WOJSKO NA GRANICY Z UKRAINĄ

Według nieoficjalnych informacji Rosjanie przerzucili około 7 tys. żołnierzy w pobliżu granicy z Ukrainą. Zdaniem Amerykanów, Rosja zwiększa także rozsiewanie dezinformacji ws. możliwego zagrożenia wobec Rosjan mieszkających w Donbasie.
Biały Dom szacuje, że w pobliżu granicy z Ukrainą stacjonuje nawet 150 tysięcy żołnierzy.


Informacje o gromadzeniu wojsk rosyjskich wokół Ukrainy potwierdza też brytyjski wywiad. Według tamtejszego resortu obrony nie ma dowodów na to, by Rosja wycofywała się spod granicy z Ukrainą. Zamiast tego, jak informuje brytyjski wywiad dodatkowe pojazdy opancerzone, helikoptery i mobilne szpitale polowe przemieszczają się w stronę granicy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Indie nie pójdą droga państw Zachodu i nie zrezygnują z zakupów rosyjskiej ropy. Jak powiedział tamtejszy minister spraw zagranicznych Subrahmanyam Jaishankar,Indie będą priorytetowo traktować...

BIZNES I POLITYKA

Embargo na ropę Putina weszło w życie - Unia Europejska liczy, że obetnie roczne przychody Rosji o ok. 50 miliardów dolarów. Ceny ropy w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w Ukrainie rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Mieczysławem Bieńkiem, byłym zastępcą dowódcy NATO, Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak udało się przywrócić porozumienie zbożowe w trakcie działań wojennych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Strzeleckim, analitykiem z PIE.

%d bloggers like this: