Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

ROŚCISZEWSKI PREZESEM PKO BP

Zgodnie z rynkowymi spekulacjami Jan Emeryk Rościszewski został nowym prezesem PKO BP. Rada nadzorcza największego polskiego banku powołała też wczoraj do zarządu PKO BP Marcina Eckerta, który jeszcze do poniedziałku piastował funkcję wiceprezesa PZU.

Powołanie Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa nastąpiło pod warunkiem wyrażenia zgody na powołanie przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Rościszewski będzie pełnił obowiązki prezesa.

Do tej pory Jan Emeryk Rościszewski nadzorował w PKO BP obszar rynku detalicznego.
Na stanowisku prezesa zastąpi Zbigniewa Jagiełłę, który był prezesem banku od października 2009 roku. Jagiełło złożył rezygnację w połowie maja, nie podając przyczyn.
Jak powiedział wczoraj nowy szef PKO BP w najbliższej perspektywie bank skupi się na dokończeniu realizacji obecnej strategii i wypracowaniu kolejnej.

„Właściwą drogą, którą powinien podążać bank, jest kontynuacja cyfryzacji” – dodał Rościszewski..

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.