Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

ROŚCISZEWSKI PREZESEM PKO BP

Zgodnie z rynkowymi spekulacjami Jan Emeryk Rościszewski został nowym prezesem PKO BP. Rada nadzorcza największego polskiego banku powołała też wczoraj do zarządu PKO BP Marcina Eckerta, który jeszcze do poniedziałku piastował funkcję wiceprezesa PZU.

ROŚCISZEWSKI PREZESEM PKO BP

Powołanie Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa nastąpiło pod warunkiem wyrażenia zgody na powołanie przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Rościszewski będzie pełnił obowiązki prezesa.

Do tej pory Jan Emeryk Rościszewski nadzorował w PKO BP obszar rynku detalicznego.
Na stanowisku prezesa zastąpi Zbigniewa Jagiełłę, który był prezesem banku od października 2009 roku. Jagiełło złożył rezygnację w połowie maja, nie podając przyczyn.
Jak powiedział wczoraj nowy szef PKO BP w najbliższej perspektywie bank skupi się na dokończeniu realizacji obecnej strategii i wypracowaniu kolejnej.

„Właściwą drogą, którą powinien podążać bank, jest kontynuacja cyfryzacji” – dodał Rościszewski..

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

KPO

Odblokowanie funduszy europejskich dla Polski wzmocni aktywność inwestycyjną i wzrost gospodarczy - pisze Piotr Bujak główny ekonomista PKO BP i prognozuje, że PKB Polski...

BANKI

PKO BP źle policzył rezerwę, którą tworzył w związku z pozwami frankowymi. Teraz największy polski bank zwiększą ją aż o ponad miliard zł.

BANKI

Kadrowe trzęsienie ziemi w PKOBP. Rada nadzorcza spółki odwołała cały zarząd banku. Nowym tymczasowym prezesem spółki został Szymon Midera. Rada nadzorcza ogłosiła też konkurs...

SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie powołało ośmiu nowych członków rady nadzorczej PKO BP. Do kompetencji rady nadzorczej należy m.in. powoływanie i odwoływanie prezesa oraz członków zarządu...