Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

ROŚCISZEWSKI PREZESEM PKO BP

Zgodnie z rynkowymi spekulacjami Jan Emeryk Rościszewski został nowym prezesem PKO BP. Rada nadzorcza największego polskiego banku powołała też wczoraj do zarządu PKO BP Marcina Eckerta, który jeszcze do poniedziałku piastował funkcję wiceprezesa PZU.

ROŚCISZEWSKI PREZESEM PKO BP

Powołanie Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa nastąpiło pod warunkiem wyrażenia zgody na powołanie przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Rościszewski będzie pełnił obowiązki prezesa.

Do tej pory Jan Emeryk Rościszewski nadzorował w PKO BP obszar rynku detalicznego.
Na stanowisku prezesa zastąpi Zbigniewa Jagiełłę, który był prezesem banku od października 2009 roku. Jagiełło złożył rezygnację w połowie maja, nie podając przyczyn.
Jak powiedział wczoraj nowy szef PKO BP w najbliższej perspektywie bank skupi się na dokończeniu realizacji obecnej strategii i wypracowaniu kolejnej.

„Właściwą drogą, którą powinien podążać bank, jest kontynuacja cyfryzacji” – dodał Rościszewski..

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Zmiany w zarządzie Skarbiec TFI. Nowym Prezesem został Piotr Szulec, częsty gość i komentator w BIZNES24.

POLSKA

Bardzo dobre wyniki PKO BP. Zysk netto w trzecim kwartale przekroczył 1 mld 258 mln złotych wobec 712 mln złotych.

GPW

Iwona Duda - była prezes Alior Banku - już w zarządzie PKO BP. Kilka godzin po złożeniu dymisji przez Jana Emeryka Rościszewskiego Rada Nadzorcza...

GPW

BIZNES24 poznał kulisy złożenia dymisji przez prezesa PKO BP Jana Emeryka Rościszewskiego. Z naszych informacji wynika, że dymisja nie była wymuszona.