Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ROŚCISZEWSKI DLA „RZ”: WIĘCEJ POLIS W PKO BP

Nowy prezes PKO BP chce sprzedażą ubezpieczeń, leasingu i faktoringu nadrabiać przychody, których z powodu niskich stóp procentowych. I podtrzymuje zamiar realizowania ugód frankowych. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Jana Emeryka Rościszewskiego na 12 pytań.

Tekst prawdopodobnie powstał na podstawie odpowiedzi udzielonych mailowo – bo po każdym pytaniu pada odpowiedź, a w kolejnych pytaniach brak nawiązań do poprzednich. Nowy prezes PKO BP, największego pod względem aktywów banku w Polsce, nie wyklucza dalszych zmian w zarządzie. W ubiegłym tygodniu Puls Biznesu donosił, że nowa rada nadzorcza PKO BP próbowała odwołać z zarządu Jakuba Papierskiego – ale wprowadzeni do Rady przez ministra Jacka Sasina nowi członkowie przegrali to głosowanie. Pewnym pozostania w zarządzie może być raczej Piotr Mazur, odpowiedzialny za obszar ryzyka, którego Rościszewski w wysłanych Rzeczpospolitej odpowiedziach nazywa „najlepszym na rynku fachowcem w tym zakresie”. Rościszewski mimo, że po bankowej stronie gospodarki – powstrzymał się od krytykowania RPP z powodu niskich stóp procentowych mówiąc, że walka z inflacją jest łatwiejsza, niż odbudowywanie gospodarki ze zgliszczy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Iwona Duda - była prezes Alior Banku - już w zarządzie PKO BP. Kilka godzin po złożeniu dymisji przez Jana Emeryka Rościszewskiego Rada Nadzorcza...

GPW

BIZNES24 poznał kulisy złożenia dymisji przez prezesa PKO BP Jana Emeryka Rościszewskiego. Z naszych informacji wynika, że dymisja nie była wymuszona.

GPW

Prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski odchodzi z banku po zaledwie 4 miesiącach w fotelu prezesa.

GPW

Ponad 6-procentowa przecena akcji zepchnęła Allegro z pozycji najcenniejszej spółki na GPW. I to dokładnie w rok od debiutu