Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ROŚCISZEWSKI DLA „RZ”: WIĘCEJ POLIS W PKO BP

Nowy prezes PKO BP chce sprzedażą ubezpieczeń, leasingu i faktoringu nadrabiać przychody, których z powodu niskich stóp procentowych. I podtrzymuje zamiar realizowania ugód frankowych. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Jana Emeryka Rościszewskiego na 12 pytań.

ROŚCISZEWSKI DLA "RZ": WIĘCEJ POLIS W PKO BP

Tekst prawdopodobnie powstał na podstawie odpowiedzi udzielonych mailowo – bo po każdym pytaniu pada odpowiedź, a w kolejnych pytaniach brak nawiązań do poprzednich. Nowy prezes PKO BP, największego pod względem aktywów banku w Polsce, nie wyklucza dalszych zmian w zarządzie. W ubiegłym tygodniu Puls Biznesu donosił, że nowa rada nadzorcza PKO BP próbowała odwołać z zarządu Jakuba Papierskiego – ale wprowadzeni do Rady przez ministra Jacka Sasina nowi członkowie przegrali to głosowanie.

Pewnym pozostania w zarządzie może być raczej Piotr Mazur, odpowiedzialny za obszar ryzyka, którego Rościszewski w wysłanych Rzeczpospolitej odpowiedziach nazywa „najlepszym na rynku fachowcem w tym zakresie”. Rościszewski mimo, że po bankowej stronie gospodarki – powstrzymał się od krytykowania RPP z powodu niskich stóp procentowych mówiąc, że walka z inflacją jest łatwiejsza, niż odbudowywanie gospodarki ze zgliszczy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ROŚCISZEWSKI DLA "RZ": WIĘCEJ POLIS W PKO BP

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

BIZNES I POLITYKA

PKO BP rusza z wymianą hrywien na złote. Bank ogłosił, że wymiana będzie możliwa od piątku w 52 oddziałach w całej Polsce.

GPW

Bank of America był w styczniu największym "grubasem" na GPW. Tak inwestorzy indywidualni nazywają wielkich graczy, których trochę podziwiają i naśladują, a trochę nie...

POLSKA

Bardzo dobre wyniki PKO BP. Zysk netto w trzecim kwartale przekroczył 1 mld 258 mln złotych wobec 712 mln złotych.

%d bloggers like this: