Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

ROPA ZNOWU DROŻEJE

Ropa znowu w górę.
Ceny surowca wzrosły w poniedziałek po tym, jak rozmowy rosyjsko-ukraińskie w sprawie zawieszenia działań wojennych nie przyniosły żadnych rezultatów, a rynki nadal niepokoją się ograniczoną podażą ropy.

ROPA ZNOWU DROŻEJE

Kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły podczas handlu w Azji o 3% – ceny za ropę Brent ponownie przebiły 110 dolarów, a za baryłkę amerykańskiej WTI trzeba rano była płacić ponad 107 dolarów.

Ograniczona podaż nadal niepokoi rynki – na tyle że Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) wystosowała w weekend apel do najbardziej uprzemysłowionych państw świata o „środki nadzwyczajne” w celu zmniejszenia zużycia ropy.

BRENT POWYŻEJ 110$ ZA BARYŁKĘ

Ceny ropy w ostatnich tygodniach, czyli de facto od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę podlegają bardzo mocnym wahaniom – gwałtownie wzrosły do ​​rekordowych poziomów w marcu, po czym w ubiegłym tygodniu spadły o ponad 20%, osiągając poziom poniżej 100 USD za baryłkę odmiany Brent.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O cenach żywności rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Marianem Owerko, prezesem i założycielem Bakallandu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

POLSKA

Ceny towarów i usług znowu w górę i to o ponad 1 punkt procentowy. Wstępny odczyt inflacji konsumenckiej we wrześniu w Polsce wyniósł 17.2%.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: