Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

ROPA POWYŻEJ 120 DOLARÓW

Ceny ropy z Arabii Saudyjskiej a w ślad za nią amerykańskiego gatunku WTI wzrosły w poniedziałkowym handlu do poziomów ponad 120 dolarów za baryłkę.

ROPA POWYŻEJ 120 DOLARÓW

Wzrost cen ma miejsce mimo decyzji Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojuszników z zeszłego tygodnia, zwanych wspólnie OPEC+, o zwiększeniu produkcji w lipcu i sierpniu o 648 000 baryłek dziennie, czyli o 50% więcej niż wcześniej planowano. Średnia dzienna konsumpcja ropy w ubiegłym roku wyniosła 92 miliony baryłek. Po przekroczeniu 120 dolarów, cena za ropę w lipcowych dostawach jest najwyższa od maja, kiedy ceny osiągnęły rekordowe poziomy z powodu obaw o zakłócenia dostaw z Rosji w związku z sankcjami dotyczącymi inwazji na Ukrainę.

Popyt na surowiec rośnie przez zbliżające się wakacje, które napędzą zużycie paliw, a także przez łagodzenie obostrzeń covidowych w Chinach i spodziewane ożywienie tamtejszej gospodarki.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O bezrobociu, w szczególności o tym że stopa bezrobocia spada mimo spowolnienia gospodarczego rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem Sedlak...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na ryku kredytów mieszkaniowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK i wykładowcą w SGH.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanym zamrożeniu cen gazu Rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Łukaszem Dębskim, European Desk Managerem w Ignitis Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak mogą kształtować się ceny paliw po uwzględnieniu tarczy podatkowej rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Radosławem Żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech,...

%d bloggers like this: