Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

ROPA NAJDROŻSZA OD POCZĄTKU ROKU

GOLDMAN SACHS OBNIŻA PROGNOZĘ
foto: pexels.com

Conajmniej 10. raz od listopada ubiegłego roku cena ropy Brent zbliża się do oporu na poziomie ok 88 dolarów za baryłkę. Do tej pory – za każdym razem rajd czarnego złota był zatrzymywany w tym rejonie i następowało odwrócenie trendu.

Jednym z powodów dla blisko 3,5 procentowego wzrostu cen ropy w ciągu ostatnich 24 godzin była wypowiedź wicepremiera Rosji, który poinformował o porozumieniu w sprawie dalszych cięć wydobycia ropy w OPEC+. Szczegóły mają zostać przedstawione w przyszłym tygodniu.

CZYTAJ TEŻ: CIĘCIA WYDOBYCIA ROPY CAŁKIEM PRAWDOPODOBNE (ROZMOWA)

Porozumienie naftowe zakłada koordynację polityki wydobywczej i eksportowej producentów OPEC na czele z Arabią Saudyjską i dwunastu krajów spoza kartelu, w tym Rosji. Ma ono na celu podniesienie ceny baryłki w obliczu spadku aktywności gospodarczej – głównie w Chinach.

Arabia i Rosja tną wydobycie ropy dodatkowo względem układu o odpowiednio milion i 300 tysięcy baryłek we wrześniu. Do rozstrzygnięcia pozostaje polityka w październiku.

ROPA NAJDROŻSZA OD POCZĄTKU ROKU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d