Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

ROPA JUŻ WKRÓTCE PO $100 ZA BARYŁKĘ?

Baryłka Brent na światowych rynkach kosztuje już ponad 77 dolarów, najwięcej od prawie 3 lat.
Tylko od początku tego roku podrożała już o prawie 50 proc. proc. I to prawdopodobnie nie koniec wzrostów. Według eksperta, który był gościem CNBC, 100 dolarów jest bliżej, niż by się wydawało.

Ceny ropy naftowej mogą „bardzo łatwo” osiągnąć 100 dolarów za baryłkę w następstwie nieudanych rozmów OPEC+, powiedział we wtorek były sekretarz ds. energii USA Dan Brouillette w CNBC.
Członkowie OPEC+, dwukrotnie nie osiągnęli porozumienia w sprawie wydobycia ropy naftowej w zeszłym tygodniu. W poniedziałek załamała się kolejna próba wznowienia rozmów, a dyskusje zostały odłożone na czas nieokreślony.
Zjednoczone Emiraty Arabskie nie godzą się na to, jak mierzyć cięcia produkcji, a to spowodowało, że nie przeszła wstępna propozycja zwiększenia podaży ropy przez OPEC+ i zaostrzyła się publiczna sprzeczka pomiędzy sojusznikami Arabii Saudyjskiej a ZEA.
OPEC+ dążył do zwiększenia podaży o 400 000 baryłek dziennie od sierpnia do grudnia 2021 r. i zaproponował przedłużenie okresu cięć do końca 2022 r. W zeszłym roku, aby poradzić sobie z niższym popytem z powodu pandemii, OPEC+ zgodził się ograniczyć wydobycie o prawie 10 mln baryłek dziennie od maja 2020 r. do końca kwietnia 2022 r.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

Co prawda do polskich stacji benzynowych długa droga... od cen ropy na światowych giełdach, no ale jeśli ktoś z Państwa ma telefon do Daniela...

FIRMA

4.5 - 5.8 zł - ceny benzyna i diesla odbijają się o te granice od ok. 10 lat. Czy wkrótce paliwa przebiją się do...

RYNKI

Dziś wybory prezydenckie w Iranie, państwie które jest siódmym największym eksporterem ropy naftowej na świecie, dostarczającym co 25 baryłkę która w 2020 roku trafiła...

SUROWCE

Ropa WTI najdroższa od ponad 2 lat. Ponad 72 dolary za baryłkę warte są kontrakty terminowe na ten surowiec.