Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

ROPA JUŻ WKRÓTCE PO $100 ZA BARYŁKĘ?

Baryłka Brent na światowych rynkach kosztuje już ponad 77 dolarów, najwięcej od prawie 3 lat.
Tylko od początku tego roku podrożała już o prawie 50 proc. proc. I to prawdopodobnie nie koniec wzrostów. Według eksperta, który był gościem CNBC, 100 dolarów jest bliżej, niż by się wydawało.

ROPA JUŻ WKRÓTCE PO $100 ZA BARYŁKĘ?

Ceny ropy naftowej mogą „bardzo łatwo” osiągnąć 100 dolarów za baryłkę w następstwie nieudanych rozmów OPEC+, powiedział we wtorek były sekretarz ds. energii USA Dan Brouillette w CNBC.

Członkowie OPEC+, dwukrotnie nie osiągnęli porozumienia w sprawie wydobycia ropy naftowej w zeszłym tygodniu. W poniedziałek załamała się kolejna próba wznowienia rozmów, a dyskusje zostały odłożone na czas nieokreślony.
Zjednoczone Emiraty Arabskie nie godzą się na to, jak mierzyć cięcia produkcji, a to spowodowało, że nie przeszła wstępna propozycja zwiększenia podaży ropy przez OPEC+ i zaostrzyła się publiczna sprzeczka pomiędzy sojusznikami Arabii Saudyjskiej a ZEA.

OPEC+ dążył do zwiększenia podaży o 400 000 baryłek dziennie od sierpnia do grudnia 2021 r. i zaproponował przedłużenie okresu cięć do końca 2022 r. W zeszłym roku, aby poradzić sobie z niższym popytem z powodu pandemii, OPEC+ zgodził się ograniczyć wydobycie o prawie 10 mln baryłek dziennie od maja 2020 r. do końca kwietnia 2022 r.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Indie rozważają przystąpienie do europejskiej ceny maksymalnej na rosyjską ropę – twierdzi gazeta India Telegraph powołując się na źródła w rządzie. Nie jest jasne,...

SUROWCE

Agencja Bloomberg twierdzi, że Rosja sprzedaje ropę za pół ceny.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że z końcem roku mija czas obowiązywania prawie wszystkich tzw. tarcz antyinflacyjnych na paliwa rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jakubem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnych cenach gazu i ropy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kamilem lipińskim, starszym analitykiem PIE.

%d bloggers like this: