Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

ROPA DROŻEJ PRZED SPOTKANIEM OPEC+

ROPA DROŻEJ PRZED SPOTKANIEM OPEC+

W najbliższy weekend przedstawiciele krajów OPEC+ spotkają się w Wiedniu by ustalić swoją politykę produkcyjną – oczekuje się, że kraje kartelu utrzymają limity dostaw ropy na dotychczasowym poziomie.

Odbiorców surowca może niepokoić jednak niedawna wypowiedź saudyjskiego ministra energii, księcia bin Salmana, który ostrzegł inwestorów, że jeśli ceny będą spadać możliwe są dalsze cięcia wydobycia.

Od października OPEC+ – sojusz składający się z 23 członków, w tym między innymi Rosji i Arabii Saudyjskiej – obniżył wydobycie o 2 miliony baryłek dziennie, starając się walczyć z niższym popytem. Niektórzy członkowie ogłosili również dodatkowe dobrowolne cięcia w wysokości 1,6 miliona baryłek dziennie w kwietniu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: