Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

RONALDO POZWANY ZA PROMOCJĘ KRYPTOWALUT

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę.
Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

RONALDO POZWANY ZA PROMOCJĘ KRYPTOWALUT
źródło: x binance

W zbiorowym pozwie zarzucono piłkarzowi rzekome nieprawidłowości, jakich miał się dopuścić promując giełdę kryptowalut Binance. Powodowie przed sądem federalnym na Florydzie domagają się odszkodowania w łącznej wysokości przekraczającej miliard dolarów.

Autorzy pozwu zbiorowego uważają, że piłkarz przyczynił się do powstania u nich znacznych strat finansowych.
Ronaldo od czerwca 2022 roku jest ambasadorem największej na świecie giełdy kryptowalut Binance.

Jak donosi CNN w pozwie zwrócono uwagę, że przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdził, iż gwiazdy muszą „ujawniać opinii publicznej, od kogo i ile zarabiają za promowanie inwestycji w papiery wartościowe”. W zeszłym roku, w związku z tym wymogiem, SEC nałożyła na Kim Kardashian karę w wysokości ponad 1 mln dol.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BITCOIN

Prawie 5 proc. traci dzisiaj kurs Bitcona. To już trzecia z rządu spadkowa sesja w przypadku najpopularniejszej kryptowaluty świata.

KRYPTO

Nie żyje znany z memów pies Kabosu. Jego wizerunek trafił na dogecoina

KRYPTO

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych zatwierdziła wstępnie ETF typu spot na drugą pod względem wartości krypotowalutę – ethereum. Regulator podpisał tzw. formularze 19b-4. To sugeruje,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.