Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ROLNICY TRZYMAJĄ KCIUKI ZA DROGIE EURO. JUTRO KLUCZOWY KURS

Kurs euro niższy niż przed rokiem – ale dopłaty dla rolników i tak prawdopodobnie będą wyższe. Rolnicy trzymają kciuki za osłabienie złotego, bo jutrzejszy kurs EUR/PLN zdecyduje o tym jaki przelew w złotych dostaną z tytułu dopłat bezpośrednich.

DOPŁATY DO ZBÓŻ
foto: pixabay.com

Rok temu fixing EBC wyniósł prawie 4 zł 85 groszy za euro i był to najlepszy dla rolników kurs przeliczenia dopłat od początku polskiej obecności w Unii. Na podstawie tego wysokiego kursu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłacała dopłaty, które wyniosły średnio 107 euro do hektara, czyli 518 złotych.

JAKIE DOPŁATY W TYM ROKU?

W tym roku kurs będzie prawdopodobnie o około 4 procent niższy, niż przed rokiem – bo dziś za euro płacimy nieco ponad 4 zł 60 groszy. Ale nie będzie to oznaczać spadku dopłat – bo od tego roku odbywają się na bardziej korzystnych dla rolników zasadach. Ministerstwo Rolnictwa oblicza, że średnia dopłata do hektara wyniesie 116 euro – czyli przy dzisiejszym kursie 535 złotych.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ROLNICY TRZYMAJĄ KCIUKI ZA DROGIE EURO. JUTRO KLUCZOWY KURS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji na rynku walutowym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Przygórzewskim, gł. analitykiem walutomat.pl

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy siła złotego będzie się utrzymywać, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Danielem Kosteckim, głównym analitykiem rynków z CMC Markets.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kursach walut i prognozie dla umacniającego się złotego, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Rogalskim, gł. analitykiem walutowym Domu Maklerskiego BOŚ.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kto kupuje złotego, po co i na jak długo, rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Adamem Fuchsem, analitykiem w walutomat.pl.

%d