Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

ROLNICY NIE CHCĄ SPRZEDAWAĆ ZBÓŻ

W obecnej sytuacji ekonomicznej rolnicy nie chcą sprzedawać zbóż.

ROLNICY NIE CHCĄ SPRZEDAWAĆ
foto: pixabay.com

Sytuacja ekonomiczna w kraju i geopolityczna w regionie zniechęca rolników do sprzedaży ziarna. To stawia przyszłoroczne plony pod dużym znakiem zapytania.

Wypłaty zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich, słabsze niż przed rokiem plony kukurydzy, niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji na Ukrainie, a także posiadana baza magazynowa, to główne powody, dla których rolnicy wstrzymują sprzedaż ziarna – poinformowała Izba Zbożowo-Paszowa.

CZYTAJ TEŻ: MOSKWA WRACA DO UMOWY ZBOŻOWEJ (ROZMOWA)

Polscy rolnicy posiadają obecnie duże stany magazynowe ziarna, ale nie chcą sprzedawać po proponowanych cenach. Jak oceniają eksperci nieco więcej ofert sprzedaży ziarna pojawi się w listopadzie, wraz ze zbliżającą się zimą i końcem roku. Na gwałtowny wzrost ofert sprzedaży zbóż jednak trudno liczyć.

Jak informuje Izba, obecnie głównym przedmiotem obrotu jest kukurydza. Plony są jednak dużo słabsze niż w zeszłym roku a odbiorcy z Niemiec, Czech i Węgier nie przejawiają dużego zainteresowania polską kukurydzą z dostawą na listopad i grudzień br. z racji zbyt wysokich cen ziarna żądanych przez naszych rolników, a co ważniejsze – dużej konkurencji ze strony Ukrainy na rynkach tych krajów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ROLNICY NIE CHCĄ SPRZEDAWAĆ ZBÓŻ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zamrożeniu cen gazu na poziomie dwustu złotych za megawatogodzinę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Łukaszem Dębskim, European Desk Managerem w Ignitis Polska.

POLSKA

Zamrożenie cen gazu jest dzisiaj obradowane przez sejm.

POLSKA

Zarząd sprzedaje akcje CD Projekt.

POLSKA

Od dzisiaj można składać wnioski o dodatek elektryczny.

%d bloggers like this: