Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

REKORDOWO NISKIE RENTOWNOŚCI 10-LETNICH OBLIGACJI SKARBOWYCH USA

Rekordowo niska realna rentowność 10-letnich obligacji USA. Rentowność po uwzględnieniu przewidywań inflacji spadła do -1.13%.

REKORDOWO NISKIE RENTOWNOŚCI 10-LETNICH OBLIGACJI SKARBOWYCH USA

Rekordowo niska realna rentowność wynika nie tyle ze spadku rentowności nominalnej, co z wzrostu 10-letniej stopy progu rentowności. To rynkowy wskaźnik przewidywanej średniej rocznej inflacji CPI.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZYKUJE TARCZĘ ANTYŁADOWĄ. WRESZCIE (ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE)

Wskaźnik dla najbliższej dekady przekroczył 2.41% – czyli mocno powyżej celu inflacyjnego FED, który wynosi 2%. Rekordowo niskie realne rentowności w połączeniu z odbiciem kontraktów na amerykańskie akcje zaważyły ​​na dolarze. Dolarowy indeks kasowy Bloomberga zamknął się na -0,2%.

REKORDOWO NISKIE RENTOWNOŚCI 10-LETNICH OBLIGACJI SKARBOWYCH USA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

USA

Amerykańscy inwestorzy czekają na jutrzejsze dane o inflacji w listopadzie oraz środową decyzję Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Piątkowa sesja...

RYNKI

Polityka zdominuje pierwszą połowę tego tygodnia. Nie zabraknie jednak danych makro, jak i pierwszego od dwóch lat prawdziwego IPO na głównym rynku. Dziś o...

%d