Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

rEKORDOWO NISKIE RENTOWNOŚCI 10-LETNICH OBLIGACJI SKARBOWYCH USA

Rekordowo niska realna rentowność 10-letnich obligacji USA. Rentowność po uwzględnieniu przewidywań inflacji spadła do -1.13%.

Rekordowo niska realna rentowność wynika nie tyle ze spadku rentowności nominalnej, co z wzrostu 10-letniej stopy progu rentowności. To rynkowy wskaźnik przewidywanej średniej rocznej inflacji CPI. Wskaźnik dla najbliższej dekady przekroczył 2.41% – czyli mocno powyżej celu inflacyjnego FED, który wynosi 2%. Rekordowo niskie realne rentowności w połączeniu z odbiciem kontraktów na amerykańskie akcje zaważyły ​​na dolarze. Dolarowy indeks kasowy Bloomberga zamknął się na -0,2%.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

FED obniża prognozy wzrostu gospodarczego dla Stanów Zjednoczony - ale jednocześnie sygnalizuje, że podwyżki stóp mogą nastąpić wcześniej, niż wcześniej oczekiwano.

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...