Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

ROBLOX PODWOIŁ ZYSK

Amerykańskie dzieci wróciły do szkół, ale wciąż grają na telefonach. Mimo obaw o liczbę użytkowników spółka ROBLOX podała wyniki, które wywindowały wczoraj jej akcje o 35%.

ROBLOX PODWOIŁ ZYSK

Roblox to gra edukacyjna. Jej uczestnicy samodzielnie kształtują rozgrywkę poprzez tworzenie przedmiotów, miejsc akcji itp. Możliwe jest udostępnianie własnych map zbudowanych z klocków przypominających klocki Lego.

Przychody 22 krotnie przekroczyły szacunki analityków, a wczorajszy wzrost przełożył się rekordową dla spółki wycenę 59 mld dolarów.

Podczas wczorajszej wypowiedzi dla CNBC prezes spółki, Dawid Baszucki potwierdził, że w wieloletnim biznesplanie spółki przewidziano powstanie nowego internetu modelu Metaverse.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ROBLOX PODWOIŁ ZYSK

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Zysk netto grupy Asseco Poland, największej rodzimej spółki informatycznej w pierwszym kwartale wzrósł o 5,6 proc. rok do roku, do 108 mln zł. Wynik...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

RYNKI

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż...

RYNKI

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych. Firma kusi za to...

%d bloggers like this: