Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ROBINHOOD W DRODZE NA NASDAQ

Robinhood Markets, amerykański internetowy dom maklerski zadebiutuje wkrótce Nasdaqu a w publicznej ofercie akcji chce pozyskać od inwestorów 100 mln dolarów.

ROBINHOOD

W czwartek Robinhood Markets złożyło wniosek o jedną z najbardziej oczekiwanych ofert publicznych w tym roku. Przy tej okazji Robinhood pochwalił się liczbą 18 milionów klientów detalicznych i ponad 80 miliardami dolarów w aktywach klientów.

Robinhood to ulubiony makler rynkowych spekulantów – handel opcjami stanowi około 38% przychodów, podczas gdy akcje odpowiadają za 25% i a kryptowaluty 17% przychodów. W całym ubiegłym roku Robinhood miał 7.45 mln dolarów zysku przy przychodach w wysokości 959 mln dol. Jednak w pierwszym kwartale tego roku broker stracił 1,4 miliarda dolarów w związku z nagłymi stratami związanymi z pozyskiwaniem funduszy podczas styczniowej akcji wyciskania krótkich pozycji na akcjach GameStop.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ROBINHOOD W DRODZE NA NASDAQ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: