Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

ROBINHOOD W DRODZE NA NASDAQ

Robinhood Markets, amerykański internetowy dom maklerski zadebiutuje wkrótce Nasdaqu a w publicznej ofercie akcji chce pozyskać od inwestorów 100 mln dolarów.

W czwartek Robinhood Markets złożyło wniosek o jedną z najbardziej oczekiwanych ofert publicznych w tym roku. Przy tej okazji Robinhood pochwalił się liczbą 18 milionów klientów detalicznych i ponad 80 miliardami dolarów w aktywach klientów. Robinhood to ulubiony makler rynkowych spekulantów – handel opcjami stanowi około 38% przychodów, podczas gdy akcje odpowiadają za 25% i a kryptowaluty 17% przychodów. W całym ubiegłym roku Robinhood miał 7.45 mln dolarów zysku przy przychodach w wysokości 959 mln dol. Jednak w pierwszym kwartale tego roku broker stracił 1,4 miliarda dolarów w związku z nagłymi stratami związanymi z pozyskiwaniem funduszy podczas styczniowej akcji wyciskania krótkich pozycji na akcjach GameStop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej...

RYNKI

Ceny których żądają producenci od swoich klientów (tzw. inflacja PPI, czyli Producer Price Index) rosną w USA w tempie nienotowanym w historii.