Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

REZERWY NIE WYSTARCZĄ BY PRZETRWAĆ SANKCJE ZACHODU WEDŁUG ELWIRY NABIULLINY

Zgromadzone rezerwy finansowe nie wystarczą by rosyjska gospodarka przetrwała w dłuższym terminie międzynarodowe sankcje. Tak uważa szefowa rosyjskiego banku centralnego Elwira Nabiullina, która przemawiała wczoraj w rosyjskiej Dumie.

REZERWY NIE WYSTARCZĄ BY PRZETRWAĆ SANKCJE ZACHODU WEDŁUG ELWIRY NABIULLINY

W swoim najważniejszym przemówieniu od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę swoich sił na Ukrainę 24 lutego Nabiullina powiedziała że okres, w którym gospodarka może żyć z rezerw, jest skończony, a już w drugim i trzecim kwartale Rosja wejdzie w okres transformacji strukturalnej i poszukiwania nowych modeli biznesowych.

REZERWY NIE WYSTARCZĄ BY PRZETRWAĆ SANKCJE ZACHODU WEDŁUG ELWIRY NABIULLINY

Jak zauważyła Nabiullina: zachodnie sankcje dotknęły głównie rynek finansowy, ale teraz zaczną w coraz większym stopniu wpływać na gospodarkę. Główne problemy będą związane z ograniczeniami w imporcie towarów z zachodu i logistyką handlu zagranicznego, a w przyszłości także z ograniczeniami w eksporcie.
Powiedziała, że ​​rosyjskie firmy będą musiały się dostosować a rosyjscy producenci będą musieli szukać nowych partnerów, logistyki lub przestawić się na produkcję produktów z poprzednich generacji.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

BIZNES I POLITYKA

Orlen chce przejąć rosyjską rafinerię. Niemiecki rząd federalny przystąpił do przejmowania aktywów Rosnieftu na terenie Niemiec. Jednym z jej kluczowych elementów jest rafineria w...

ŚWIAT

Spotkanie Putina z Xi Jinpingiem - nie po myśli Rosji. Władimir Putin nieoczekiwanie powiedział po spotkaniu, że rozumie, iż prezydent Chin ma obawy dotyczące...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: