Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KPO

REWIZJA KPO DO SIERPNIA

WYDATKI SOCJALNE

Rewizja polskiego Krajowego Planu Odbudowy zostanie przyjęta do sierpnia, ujawniła minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Jak powiedziała w rozmowie z PAP minister funduszy, w lipcu i sierpniu rewizja KPO będzie przeprocedowana przez mechanizmy unijne, przyjęta i opublikowana. Dodała, że obecnie nie ma zgodności w ok. 20 proc. spraw.

CZYTAJ TEŻ: GRUPA AZOTY SIÓDMY KWARTAŁ NA MINUSIE

Pod koniec kwietnia rząd premiera Tuska przyjął uchwałę w sprawie zmiany KPO. Jak podkreśliła wówczas KPRM, rewizja KPO była konieczna ze względu na opóźnienia i zaległości pozostawione przez poprzedni rząd.

W ramach Krajowego Planu Odbudowy Polska ma otrzymać prawie 60 mld euro (268 mld zł), w formie dotacji i preferencyjnych pożyczek.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REWIZJA KPO DO SIERPNIA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.