Connect with us

Hi, what are you looking for?

DOTACJE

RESORT ROLNICTWA CHCE NOWYCH UPRAWNIEŃ DLA ARMIR

Agencja restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa ma dostać nowe uprawnienia. Resort rolnictwa chce by urząd mógł samodzielnie zakładać spółki, kupować akcje i udziały. Takie zmiany zakłada nowela ustawy o ARiMR, skierowany przez ministerstwo rolnictwa do konsultacji publicznych.

Agencja restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa będzie mogła utworzyć spółkę po analizie i zatwierdzeniu przez organ nadzorujący. Powstałe spółki będą świadczyć wyspecjalizowane usługi dla Agencji takie jak np. rozbudowa i unowocześnianie systemów informatycznych. By poziom wynagrodzeń był zbliżony do tych obowiązujących na rynku ARiMR ma powołać spółkę kapitałową. Ma ona również pomóc agencji uniezależnić się od zewnętrznych firm IT obsługujących ARMIR.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.