Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

REKORDY NA GRANICY POLSKO-UKRAIŃSKIEJ

Jak podała Straż Graniczna, od początku wojny na Ukrainie do naszego kraju wjechało ponad 7 milionów osób. Z Polski zaś do Ukrainy wyjechało w tym okresie niemal 5,5 mln osób.

SZÓSTA DOBA ROSYJSKIEJ INWAZJI
źródło: Getty Images

Ruch na granicy Polski i Ukrainy jest obecnie jednym z największych na świecie. W ciągu 244 dni napaści Rosji na Ukrainę do Polski na przejściach granicznych przedostało się 7,26 mln osób, w tym czasie wyjechało 5,46 mln osób.
tylko wczoraj do Polski wjechało 23 tys osób, wyjechało zaś 21,5 tys osób.
A dziś, do godz. 7 rano (25.10 – przy. red.) Polska przyjęła 6 tys osób.

Agencja zatrudnienia Gremi Personal poinformowała, że większość ukraińskich kobiet albo zostanie – albo zamierza wrócić na Ukrainę w okresie zimowym.

67% respondentek twierdzi, że pomimo świadomości wszystkich zagrożeń pozostanie zimą w Ukrainie.
Jednocześnie 20% nie planuje przeprowadzki, ale jeśli problemy z ogrzewaniem, światłem lub wodą będą miały charakter długoterminowy, będą zmuszone do tymczasowego wyjazdu za granicę.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REKORDY NA GRANICY POLSKO-UKRAIŃSKIEJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co w tym momencie determinuje sytuację na rynku walut rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jackiem Maliszewskim, głównym ekonomistą w Niezależnym Domu...

%d bloggers like this: