Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

REKORDOWY WZROST CEN PRODUKCJI SPRZEDANEJ W STREFIE EURO

Ceny produkcji sprzedanej w Strefie Euro nadal rosną i biją historyczne rekordy.

REKORDOWY WZROST CEN PRODUKCJI SPRZEDANEJ W STREFIE EURO

Inflacja producencka w Strefie Euro tzw. inflacja PPI wzrosła w sierpniu o 13,4 proc. i osiągnęła tym samym wartości nie notowane od przeszło 20 lat.

W ujęciu miesięcznym PPI skoczyło w sierpniu o 1.1 proc. zamiast oczekiwanych przez rynek 1.3 procent.

Inflacja cen produkcji sprzedanej inaczej PPI, inflacja producentów jest miarą wzrostu poziomu cen producentów. Są w nim trzy główne kategorie: surowce, półfabrykaty i produkty gotowe.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

UE

Paliwa i e-commerce pchają w górę sprzedaż detaliczną w strefie euro. W październiku sprzedaż wzrosła o 1.4% w porównaniu z poprzednim rokiem - podał...

OTOCZENIE MAKRO

Zharmonizowana Inflacja w strefie euro sięgnęła w sierpniu 3 procent – poinformował dziś Eurostat. Najszybszego wzrostu cen w strefie euro doświadczają mieszkańcy Belgii –...

OTOCZENIE MAKRO

2.2% - o tyle wzrósł PKB strefy euro w drugim kwartale tego roku. Dzisiejsze dane to odczyt końcowy