Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

REKORDOWY NASDAQ

REKORDOWY NASDAQ

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z kwietniowej stagnacji. A na giełdach wczoraj Nasdaq zamknął sesję na szóstym z rzędu rekordowym wynikiem napędzanym przez entuzjazm dla sztucznej inteligencji.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy QIAGEN, założonego w Niemczech międzynarodowego dostawcy technologii próbek i testów do diagnostyki molekularnej. Wczoraj akcje tej spółki podrożały o ponad 3%.

CZYTAJ TEŻ: BĘDZIE NOWA DEFINICJA BUDOWLI

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik osiągnęło APPLE rosnąc o niemal 2%, co może być pokłosiem ubiegłotygodniowej prezentacji Apple Intelligence.

Najsłabiej w indeksie wypadło WALGREENS mimo osiągnięcia przez sieć aptek drogeryjnych lepszych od oczekiwań wyników sprzedaży i zysku. Cena akcji spadła o ponad dwa i pół procent i coraz częściej pojawiają się głosy, że są już wystarczająco przecenione.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik osiągnął AUTODESK, którego akcje podrożały o sześć i pół procent po informacji, że aktywistyczny inwestor po nabyciu udziałów o wartości 500 milionów dolarów spotkał się z zarządem firmy aby rozmawiać o zmianach w produkcji oprogramowania wartego 50 miliardów dolarów.

Największe straty poniosło FIRST SOLAR tracąc niemal 4 i pół procent. Inwestycje w odnawialne źródła energii wymagają kredytów, których oprocentowanie utrzyma się w najbliższych miesiącach na podwyższonym poziomie, stąd też kontynuacja spadków tej spółki.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REKORDOWY NASDAQ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.