Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

REKORDOWO DROGIE PALIWA SZKODZĄ STACJOM BENZYNOWYM

Nie tylko kierowcy narzekają na wysokie ceny paliw. 30-stoprocentowy wzrost rok do roku postawił pod ścianą również właścicieli stacji paliwowych. Właściciele stacji paliw informują, że ich marże w lipcu spadły o połowę w porównaniu do ubiegłego roku.

Średnia marża stacji benzynowej na litrze benzyny wyniosła na koniec lipca 11 groszy – informuje Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego. Marża na litrze diesla była jeszcze niższa i wyniosła około 10 groszy. To oznacza, że odjeżdżając od dystrybutora miejskim autem – zostawiamy w kasie stacji benzynowej ledwie 3 złote więcej, niż stacja musiała zapłacić za kupione przez nas paliwo. A dużym autem typu SUV – 6 do 7 złotych. A to dopiero marża na sprzedaży, z której trzeba jeszcze opłacić m.in. media, pensje pracowników, czy koszty kapitału.
Wbrew obiegowej opinii dla właścicieli stacji benzynowych bardziej korzystne są niskie ceny paliw – bo wtedy kierowcy łatwiej akceptują marże, które zwykle oscylują wokół 25-30 groszy za litr.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24 ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Naszym gościem jest prof. Eryk Łon- członek Rady Polityki Pieniężnej. Panie...

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

Bez kategorii

Czwarta z rzędu podwyżka stóp procentowych na Węgrzech umocniła forinta, ale nieznacznie. Główna stopa procentowa na Węgrzech będzie od jutra wynosić 1.65%.

OTOCZENIE MAKRO

Sprzedaż detaliczna w sierpniu rosła szybciej, niż w lipcu. Ale już połowa nominalnego wzrostu sprzedaży to inflacja - wynika z danych GUS. Sprzedaż w...