Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

REKORDOWO DROGA BENZYNA

Wizyty na stacjach benzynowych w ostatni weekend przyprawiły o ból głowy kierowców. Do wysokich cen oleju napędowego teraz dołączyła benzyna – popularna 95 na stacjach jest juz najdroższa w historii.

REKORDOWO DROGA BENZYNA

Średnia ogólnopolska detaliczna cena tego paliwa wzrosła w ubiegłym tygodniu aż o ponad 50 groszy grosze i z hukiem przebiła 7 zł za litr co oznacza, że jest najwyższa w historii dotychczasowych notowań realizowanych od kilkunastu lat przez e-petrol.pl.

Jak zauważyła Urszula Cieślak, analityk z BM Reflex, na rynkach światowych drożeją zwłaszcza benzyny i ten wzrost zaczynamy odczuwać już w kraju. Podwyżki cen na stacjach, które rozpoczęły się jeszcze w kwietniu teraz stają się coraz bardziej dotkliwe.

Na rynku ropy sytuacja pozostaje bardzo zmienna. Nie ma ostatecznej zgody na embargo ropy z Rosji, OPEC po raz kolejny tnie prognozy popytu na ropę na ten rok. Z jednej strony są niepokoje związane wojną w Ukrainie. Z drugiej strony rosnąca inflacja i epidemia COVID w Chinach powodują, że popyt może spadać.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O bezrobociu, w szczególności o tym że stopa bezrobocia spada mimo spowolnienia gospodarczego rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem Sedlak...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na ryku kredytów mieszkaniowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK i wykładowcą w SGH.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanym zamrożeniu cen gazu Rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Łukaszem Dębskim, European Desk Managerem w Ignitis Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak mogą kształtować się ceny paliw po uwzględnieniu tarczy podatkowej rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Radosławem Żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech,...

%d bloggers like this: