Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

REKORDOWE ZYSKI ULUBIONEJ SPÓŁKI INWESTORÓW. JAK ZAREAGUJE GIEŁDA?

Rekordowe zyski ulubionej spółki inwestorów na GPW. Jak zareaguje kurs Kruka?

WYNIKI KRUKA
źródło: Kruk SA

Spółka KRUK spodziewa się rekordowego zysku za 2022 r. Według wstępnych danych spółka zarobiła w ubiegłym roku 805 mln zł netto, a w samym IV kwartale ok. 128 mln zł.

Wyniki Kruka

Jeśli oczekiwany wynik 805 mln zł zysku się potwierdzi, będzie to rezultat o blisko 16 proc. wyższy r/r i jednocześnie nowy rekord spółki. Inwestycje w całej grupie w roku 2022 wyniosły 2,3 mld zł, w większości zrealizowanych poza Polską. Ich poziom był rekordowo wysoki, podobnie jak 2,6 mld zł spłat z portfeli nabytych.

REKORDOWE ZYSKI ULUBIONEJ SPÓŁKI INWESTORÓW. JAK ZAREAGUJE GIEŁDA?
KURS I KAPITALIZACJA KRUKA O 9:30, ŹRÓDŁO: TELEWIZJA BIZNES24

Obchodząca w tym roku 25 lecie istnienia spółka Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Komunikat wynikowy został opublikowany po sesji, w jej trakcie zaś akcje zostały przecenione o 1.02% do 330 złotych.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...