Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

REKORDOWE WYPŁATY DLA KLUBÓW EKSTRAKLASY

Rekordowe wypłaty dla klubów Ekstraklasy – o 10 mln zł więcej niż w poprzednim roku.

REKORDOWE WYPŁATY DLA KLUBÓW
foto: materiały Ekstraklasa SA

Kibice piłki nożnej mają podzielone zdania na temu poziomu rodzimych rozgrywek klubowych, co nie zmienia faktu że rodzime kluby zarabiają coraz więcej. W zakończonym przed dwoma tygodniami sezonie do klubów polskiej ekstraklasy trafiło blisko ćwierć miliarda złotych.

Ekstraklasa – spółka zarządzająca rozgrywkami i pozyskująca przychody dla ligi – wypłaciła klubom PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22 łącznie 240 mln zł. To o blisko 10 mln zł więcej niż w poprzednim sezonie.

CZYTAJ TEŻ: ODEJŚCIE SHERYL SANDBERG NIE SZKODZI META

Zwiększenie środków to efekt wzrostu kontraktów mediowych i marketingowych realizowanych przez ligową spółkę. Trzon wypłat stanowią kontrakty z głównymi nadawcami telewizyjnymi i partnerami marketingowymi.

Na szczycie tabeli finansowej PKO Bank Polski Ekstraklasy uplasował się mistrz Polski – Lech Poznań, który otrzymał ponad 28 i pół mln zł. Kasy drugiego Rakowa Częstochowa oraz zajmującej trzecie miejsce Pogoni Szczecin zasiliły zbliżone do siebie kwoty – odpowiednio: ok. 22 i pól mln zł i ok. 21 mln 530 tys. zł.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REKORDOWE WYPŁATY DLA KLUBÓW EKSTRAKLASY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: