Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

REKORDOWE WYNIKI PKO BP

Kwartalne wyniki PKO BP okazały się słabsze, ale 2023 był wyraźnie lepszy.

WYNIKI PKO BP

Wysokie rezerwy na kredyty frankowe zmniejszyły zyski PKO BP w ostatnim kwartale ub.r. W całym 2023 roku największy polski bank jednak wyraźnie poprawił wyniki.

Zysk netto PKO BP w czwartym kwartale 2023 roku spadł do 681 mln zł z 1 mld 718 mln zł rok wcześniej. Wyniki banku w ostatnim kwartale 2023 roku obciążyły bowiem wysokie koszty ryzyka prawnego związanego z kredytami hipotecznymi denominowanymi we frankach szwajcarskich. Wyniosły one aż 1,99 mld zł, czyli były zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami banku.

CZYTAJ TEŻ: TESLA LICZY STRATY PO PODPALENIU

W całym 2023 roku PKO BP zarobił na czysto 5 i pół mld zł, czyli o 66 proc. więcej niż rok wcześniej. To też najwyższy zysk w ponad 75-letniej historii PKO BP.

Ubiegłorocznym zarobkiem bank zamierza się podzielić z akcjonariuszami. Rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego pozwala mu bowiem na wypłatę dywidendy na poziomie do 75 proc. zysku netto, pomniejszonego o 1,6 mld zł zaliczone do funduszy własnych.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REKORDOWE WYNIKI PKO BP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...

UNIA EUROPEJSKA

Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, która może spowodować utratę ogromnych środków z unijnej kasy.