Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

REKORDOWE PÓŁROCZE – KONCERN BMW DOSTARCZYŁ NA RYNEK 1.4 MLN AUT

Prawie milion czterysta tysięcy aut dostarczyło w pierwszym półroczu swoim klientom BMW – to najlepszy w historii półroczny wynik sprzedaży. Przychody firmy sięgnęły 55 mld euro, a zysk netto 1.7 mld euro.

REKORDOWE PÓŁROCZE - KONCERN BMW DOSTARCZYŁ NA RYNEK 1.4 MLN AUT

Aż miliard euro z tego zysku pochodzi z rynku chińskiego. Ale także w Europie czy USA BMW zarabia dzięki rosnącym marżom. Niemiecki producent poinformował, że już co 9-te sprzedawane przez niego auto to hybryda albo samochód w pełni elektryczny. BMW ma na razie tylko jeden model, który całkowicie obywa się bez silnika spalinowego – to małe bmw iX3. Ale jesienią mają pojawić się dwa kolejne w pełni elektryczne samochody.

CZYTAJ TEŻ: ORLEN CHCE MIEĆ 54 STACJE WODOROWE DO 2030 ROKU. NIEDUŻO.

BMW ostrzega jednak, że II półrocze może być dla spółki bardzo zmienne – bo problem z dostawami chipów który rozpoczął się już rok temu – zamiast spadać, wciąż się powiększa.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REKORDOWE PÓŁROCZE - KONCERN BMW DOSTARCZYŁ NA RYNEK 1.4 MLN AUT

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

POLSKA

Pozytywnie wynikami za pierwsze trzy miesiące 2022 roku zaskoczył drugi pod względem wielkości aktywów bank w naszym kraju, czyli Pekao SA.

%d bloggers like this: