Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

REKORDOWE PÓŁROCZE – KONCERN BMW DOSTARCZYŁ NA RYNEK 1.4 MLN AUT

Prawie milion czterysta tysięcy aut dostarczyło w pierwszym półroczu swoim klientom BMW – to najlepszy w historii półroczny wynik sprzedaży. Przychody firmy sięgnęły 55 mld euro, a zysk netto 1.7 mld euro.

REKORDOWE PÓŁROCZE - KONCERN BMW DOSTARCZYŁ NA RYNEK 1.4 MLN AUT

Aż miliard euro z tego zysku pochodzi z rynku chińskiego. Ale także w Europie czy USA BMW zarabia dzięki rosnącym marżom. Niemiecki producent poinformował, że już co 9-te sprzedawane przez niego auto to hybryda albo samochód w pełni elektryczny. BMW ma na razie tylko jeden model, który całkowicie obywa się bez silnika spalinowego – to małe bmw iX3. Ale jesienią mają pojawić się dwa kolejne w pełni elektryczne samochody.

CZYTAJ TEŻ: ORLEN CHCE MIEĆ 54 STACJE WODOROWE DO 2030 ROKU. NIEDUŻO.

BMW ostrzega jednak, że II półrocze może być dla spółki bardzo zmienne – bo problem z dostawami chipów który rozpoczął się już rok temu – zamiast spadać, wciąż się powiększa.

REKORDOWE PÓŁROCZE - KONCERN BMW DOSTARCZYŁ NA RYNEK 1.4 MLN AUT

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

%d