Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

REKORDOWE MARŻE RAFINERII

Rekordowe ceny na stacjach paliw i rekordowe marże rafinerii – nawet 10 razy wyższe niż rok temu.

OBRÓT AKCJAMI LOTOSU

Rekordowe ceny na stacjach benzynowych sprawiły, że już nie tylko analitycy i giełdowi inwestorzy śledzą marże polskich rafinerii. A te też są rekordowe i przeszło 10 razy wyższe niż przed rokiem.

Jak podała dzisiaj Grupa Lotos modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wyniosła 59 dolarów 87 centów na baryłce w maju 2022 r., w porównaniu do 59,47 USD w poprzednim miesiącu i 3,5 USD rok wcześniej, podała spółka.

CZYTAJ TEŻ: POŁĄCZENIE LOTOSU Z ORLENEM W SIERPNIU. ILE DOSTANĄ AKCJONARIUSZE?

Z kolei marża rafineryjna największej paliwowej firmy w naszym kraju czyli PKN Orlen wyniosła w maju 24 dolary i 30 centów na baryłce ropy wobec 20,5 USD za baryłkę miesiąc wcześniej. Przed rokiem marża wyniosła zaledwie 1 dolar i 30 centów.

REKORDOWE MARŻE RAFINERII

Przypomnijmy, że PKN Orlen wypracował w I kwartale tego roku zysk netto w wysokości 2 mld 800 mln zł o ponad 1 mld zł więcej niż rok wcześniej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REKORDOWE MARŻE RAFINERII

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: