Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

REKORDOWA LICZBA PRACUJĄCYCH W POLSCE

NASTROJE W PRZEMYŚLE
foto: pixabay.com

Po raz pierwszy w historii w Polsce pracuje 17 milionów ludzi, a polski rynek pracy notuje wyraźnie lepszą dynamikę niż średnia unijna – zauważył Andrzej Kubisiak, powołując się na dane Eurostatu.

Eurostat podał, że zatrudnienie w Polsce w pierwszym kwartale br. wzrosło kwartał do kwartału o 110 tysięcy osób do 17 mln 62 tys. osób. Jak zauważył na Twitterze wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzej Kubisiak, dane unijnego urzędu statystycznego obejmują pracowników najemnych, samozatrudnionych i rezydentów na terytorium kraju i są niewyrównane sezonowo.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA BAZOWA MINĘŁA SZCZYT?

W pierwszym kwartale 2020 roku zatrudnienie wynosiło 16 mln 485 tys., ale w drugim kwartale na skutek lockdownów spadło o ponad 200 tys., do 16 mln 272 tys. osób.

Według wyliczeń ekonomisty zatrudnienie w Polsce względem poziomu sprzed pandemii wzrosło o 4,3 proc., natomiast dla całej UE jest to 2,9 proc. Dla Niemiec było to 1,1 proc., a dla Hiszpanii – 2 proc.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w maju wyniosło osiem tysięcy złotych bez 31 groszy, co oznacza wzrost o 11.4% – podał Główny Urząd...

FINANSE OSOBISTE

Płace w sektorze przedsiębiorstw nadal rosną w szybkim tempie, choć nieco niższa dynamika w porównaniu do poprzednich miesięcy. Nieco spadło nam też zatrudnienie. Z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy PKP CARGO wyśle pracowników do domu i czy będzie to się równało z postojowym, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Moniką...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.