Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OZE

REKORD PRĄDU Z FOTOWOLTAIKI

ROŚNIE UDZIAŁ OZE W PRODUKCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

We wtorek mieliśmy kolejny rekord w produkcji energii z odnawialnych źródeł energii. Tym razem farmy fotowoltaiczne wyprodukowały najwięcej prądu w historii.

Jak wynika z danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych instalacje fotowoltaiczne wyprodukowały 8644 megawatogodzin energii elektrycznej.

Poprzedni rekord padł 1 maja i wyniósł 8241 megawatogodzin.

Jeśli do wtorkowych danych z fotowoltaiki dodamy wiatraki to okazuje się, że z Odnawialne Źródła Energii wyprodukowały aż 65% zapotrzebowania na prąd.

To jednak problem dla polskiego systemu energetycznego. Polska wciąż bazuje przede wszystkim na elektrowniach węglowych, a ich pracy nie można obniżyć poniżej określonego dla każdego bloku energetycznego minimum technicznego.

Prądu było więc w systemie o dużo za dużo. Nadwyżkę sprzedaliśmy do Szwecji i Litwy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: