Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

BIZNES I POLITYKA

REKORD INFLACJI BAZOWEJ W POLSCE

Rekord Inflacji Bazowej w Polsce. Inflacja bazowa – czyli po wyłączeniu cen żywności i energii – wyniosła w lipcu 9,3 proc. – poinformował Narodowy Bank Polski. To najwyższy odczyt w 22-letniej historii badania tego wskaźnika w naszym kraju.

OCZEKIWANIA INFLACYJNE
foto: pixabay.com

To także wynik o 0,2 punktu procentowego wyższy niż w lipcu i minimalnie powyżej oczekiwań rynku, który szacował inflację bazową w lipcu na 9,2 proc.
Jak zauważyli ekonomiści mBanku chociaż rozpędzenie tej miary inflacji spada, to jest to niezbyt gwałtowne hamowanie.

Przypomnijmy że wskaźnik cen i usług konsumpcyjnych (tzw. inflacja konsumencka) wyniósł 15,6% r/r w lipcu 2022 r. – najwięcej od 25 lat.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

POLSKA

Ceny towarów i usług znowu w górę i to o ponad 1 punkt procentowy. Wstępny odczyt inflacji konsumenckiej we wrześniu w Polsce wyniósł 17.2%.

POLSKA

W tym roku średnioroczna inflacja wyniesie 13,9 proc., a w przyszłym roku utrzyma się na dwucyfrowym poziomie i wyniesie 11,6 proc. – wynika z...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: