Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

REJESTRACJA AUTA I PRZEGLĄDY BEZ OPŁAT. RZĄD SZYKUJE ZMIANY

Rejestracje aut bez opłat. Rząd szykuje zmiany, które co prawda nie przyniosą gigantycznych oszczędności – ale ułatwią przejście przez administracyjne obowiązki.

AKCJE PORSCHE IDĄ JAK WODA
foto: pixabay.com

Przyjęty we wtorek projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym zakłada, że nie będzie trzeba płacić opłaty ewidencyjnej za: rejestrację pojazdu; wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego i zalegalizowanych tablic; przeprowadzenie badania technicznego pojazdu oraz odczyt stanu drogomierza pojazdu po wymianie.

CZYTAJ TEŻ: PKP CARGO WRESZCIE DOWIOZŁO ZYSK

Poza tym rząd chce wprowadzić zmiany, które zmuszą przedsiębiorców pośredniczący w przewozach drogowych do weryfikacji kierowców, którzy wykonują przewozy, przed rozpoczęciem współpracy i zleceniem pierwszego przewozu.

Przedsiębiorcy będą mogli sprawdzić uprawnienia zatrudnianego kierowcy online.
Przedsiębiorca, który prowadzi pośrednictwo przy przewozie osób, będzie miał także prawo i obowiązek przetwarzania informacji dotyczącej osób wykonujących przewóz przez pięć lat – licząc od końca roku kalendarzowego, w którym kierowca zakończył współpracę z danym przedsiębiorcą.

Ile kosztuje rejestracja auta

Koszt rejestracji samochodu na standardowych tablicach rejestracyjnych to nieco ponad 160 złotych. Roczne badanie techniczne kosztuje niecałe 100 złotych, dla aut z butlą gazową – prawie dwa razy więcej.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REJESTRACJA AUTA I PRZEGLĄDY BEZ OPŁAT. RZĄD SZYKUJE ZMIANY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Fiat likwiduje fabrykę w Bielsku. Koncern Stellantis nie informuje co z dostawcami. Na razie wiadomo, że pracę w Bielsku straci pół tysiąca osób, ale...

FINANSE OSOBISTE

Kończą się klienci chętni wydać 2 razy więcej na auto elektryczne - donoszą amerykańskie media. Sprzedaż aut elektrycznych wciąż rośnie - ale krzywa popytu...

TRANSPORT

Niemieckie autostrady będą droższe dla ciężarówek.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnych problemach w polskim transporcie kołowym, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Przemysławem Hołowaczem, dyrektorem ds. rozwoju Grupy CSL.