Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

RE: ZEROEMISYJNE BUDYNKI DO 2030 R.

RYNEK KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH
foto: pixabay.com

Rada Europejska walczy o poprawę klimatu między innymi poprzez promowanie, energooszczędności, niebawem jednak zostanie ona narzucona. Właśnie osiągnięto porozumienie w sprawie zeroemisyjnych budynków.

Do 2030 r wszystkiego nowe budynki powstające na terenie Unii Europejskiej mają mieć zerową emisję, a istniejące, mają zostać przekształcone do tych standardów do 2050 r.

Sektor budowlany ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów UE w zakresie energii i klimatu. Co więcej, osiągnięte dziś porozumienie pomoże obywatelom poczynić znaczne oszczędności energii podkreślał podczas posiedzenia czeski minister przemysłu i handlu.

W porozumieniu Rady Europejskiej znalazły się również zapisy rozmieszczenia instalacji energii słonecznej. Do końca 2026 roku wszystkie budynki publiczne mają taką instalację posiadać, z kolei budynki mieszkalne do końca 2029 r.

Porozumienie nie dotyczy tzw. „specjalnych budynków”, czyli miejsc historycznych, kultu i budynków służących do celów obronnych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RE: ZEROEMISYJNE BUDYNKI DO 2030 R.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: