Autopromocjaspot_img

Data:

UDOSTĘPNIJ

RAZEM PRZECIWKO WSPÓLNEMU WROGOWI. ZWIĄZKOWCY I PRACODAWCY DOMAGAJĄ SIĘ INTERWENCJI WS. CEN PRĄDU

Powiązane artykuły:

Rafał Baniak, prezes zarządu Pracodawców RP oraz Dominik Kolorz, szef Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności” wystosowali dziś apel do premiera dotyczący sytuacji polskich przedsiębiorstw w warunkach rosnących cen energii elektrycznej.

https://twitter.com/PracodawcyRP/status/1554821827284942848

Strony domagają się rządowej interwencji na rynku prądu. Wśród propozycji jest m.in. wprowadzenie maksymalnej ceny dla przedsiębiorstw energochłonnych zagrożonych ucieczką emisji CO2 oraz wprowadzenie gwarancji instytucji państwowych na miejsce depozytów transakcyjnych na zakupy energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii oraz na rynku bilateralnym OTC. To również kontrola cen energii elektrycznej dla przemysłu – tzw. taryfy przemysłowe i wprowadzenie dopłaty do ceny energii elektrycznej kupowanej przez odbiorców energochłonnych na 2023 rok.

CZYTAJ TEŻ: CZY POLSKIE ZAKŁADY PRODUKCYJNE CZEKA BANKRUCTWO? PRZEMYSŁ ŻĄDA INTERWENCJI WS. CEN PRĄDU

W związku z utratą konkurencyjności przemysłu energochłonnego może nastąpić utrata miejsc pracy, podczas gdy przemysł energochłonny jest jednym z największych pracodawców. Sama branża metalurgiczna tworzy ok. 25 tys. bezpośrednich i 200 tys. pośrednich miejsc pracy.

Apel do Premiera RP

CO NA TGE?

W Biznes24 przyjrzeliśmy się sytuacji na Towarowej Giełdzie Energii. Ceny prądu i gazu cały czas rosną, spadają za to wolumeny, którymi się na niej obraca. Jak powiedział Leszek Prachniak, dyrektor biura operacji giełdowych TGE – widać, że inwestorzy czekają na większą stabilizację cen.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

RAZEM PRZECIWKO WSPÓLNEMU WROGOWI. ZWIĄZKOWCY I PRACODAWCY DOMAGAJĄ SIĘ INTERWENCJI WS. CEN PRĄDU

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)

Sprawdź na BIZNES24.TV