Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

RANDSTAD: MNIEJ CHĘTNYCH DO ZMIANY PRACY

Mniej chętnych do zmiany pracy – wynika z najnowszego badania Randstad „Monitoring rynku pracy”. Spada rotacja pracowników i odsetek osób, które aktywnie szukają pracy.

FOT.: Amy Hirschi / Unsplash

W ciągu ostatniego półrocza pracodawcę zmieniło 19 procent pracowników, to spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu z badaniem z drugiego kwartału tego roku i spadek o 4 pkt procentowe w porównaniu z pierwszym kwartałem.
W 3 kwartale spadł też odsetek osób aktywnie szukających nowej pracy i rozglądających się za ofertami. Najczęściej pracę zmieniali inżynierowie i kierowcy. W obu tych grupach pracodawcy narzekają na duże problemy ze znalezieniem pracowników – wyższa, niż w pozostałych przypadkach rotacja, jest więc prawdopodobnie efektem podkupowania pracowników między konkurencyjnymi fimami.

Badanie przeprowadzono w dniach 16-27 sierpnia na grupie 1000 osób pracujących.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Na Wyspach Brytyjskich dramatycznie brakuje pracowników. Nieobsadzonych jest prawie 1,2 miliona miejsc pracy. Tylu wakatów w Wielkiej Brytanii nie było od 20 lat.

RYNEK PRACY

Najtrudniej znaleźć dziś pracownika przedsiębiorcom z Kępna i okolic - to powiat położony między Łodzią a Wrocławiem, znany z bardzo rozwiniętej branży meblarskiej. Stopa...

USA

Mamy rozczarowujące dane z amerykańskiego rynku pracy. Tylko 235 tysięcy nowych etatów poza rolnictwem powstało w sierpniu w USA - wynika z opublikowanych dziś...

USA

Liczba nowych bezrobotnych w USA najniższa od 74 tygodni - czyli od początku padnemii.