Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

RAFAKO ODSTĘPUJE OD UPADŁOŚCI

Rafako wzrósł dzisiaj o ponad 5 proc

RAFAKO

Rafako ogłosiło, że rezygnuje z zamiaru złożenia wniosku o upadłość. Sytuację zmieniły uzgodnienia zawarte z Tauronem o dalszych krokach w sprawie bloku w Elektrowni Jaworzno III.

Po informacji o wycofaniu się z pomysłu upadłości kurs Rafako wzrósł dzisiaj o ponad 5 proc. Teraz Rafako i Tauron planują do 28 lutego ustalić ostateczne warunki ugody i podpisać ją do 8 marca 2023 roku.

Rafako jest głównym wykonawcą wartego ponad 6 mld zł nowego bloku energetycznego Taurona o mocy 910 MW w Jaworznie. Spółki od wielu miesięcy spierają się w związku z problemami w działaniu tego bloku.

W ubiegłym miesiącu Tauron Wytwarzanie wezwał Rafako do zapłaty ponad 1,3 mld zł tytułem kar umownych i odszkodowań za blok w elektrowni Jaworzno.
W odpowiedzi na wezwanie Rafako zapowiedziało, że będzie zmuszone do złożenia wniosku o upadłość.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...