Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

RAFAKO CHCE ZMIANY UKŁADU

Spółka przewiduje, że przez kłopoty z rozliczeniem inwestycji w Jaworznie będzie miała pomniejszone dochody

RAFAKO

Rafako złożyło w sądzie wniosek o zmianę układu z wierzycielami. To pokłosie kłopotów z rozliczeniem bloku w Jaworznie.

W listopadzie 2020 roku Rafako poinformowało, że w toku uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, przyjęło propozycje układowe dla wierzycieli. Propozycje układowe zakładały podział wierzycieli na siedem grup w zależności od wysokości zadłużenia.

Teraz Rafako złożyło wniosek o zmianę tego układu. Spółka przewiduje, że przez kłopoty z rozliczeniem inwestycji w Jaworznie będzie miała pomniejszone dochody i będzie to miało charakter trwały.

Ostateczne zakończenie i rozliczenie kontraktu, istotnie przesunęło się w czasie, a w konsekwencji dalece ograniczyło emitentowi możliwość pozyskiwania nowych kontraktów i zleceń – napisała spółka w komunikacie.
W czwartek Rafako ogłosiło, że rezygnuje z zamiaru złożenia wniosku o upadłość. Jak podała spółka, powodem są uzgodnienia zawarte z Tauronem o dalszych krokach w sprawie bloku w Jaworznie.

Dziś akcje spółki straciły na giełdzie ok. 3 proc.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

INNE

O ponad 15 proc. urosły na na zamknięciu GPW akcje spółki Prochem. Kurs wystrzelił po informacji że spółka będzie zaangażowana w budowę elektrownii atomowej...