Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

RAFAKO CHCE DALSZYCH NEGOCJACJI Z TAURONEM

Tauron podkreślił, że na wypadek niepowodzenia rozmów przygotowuje pakiet rozwiązań wspierających pracowników.

RAFAKO CHCE DALSZYCH NEGOCJACJI Z TAURONEM

Grupa Rafako zwróciła się do Tauron Wytwarzanie z propozycją powrotu do negocjacji. Strony ustalają dogodny termin ich przeprowadzenia, podał Tauron.

Tauron podkreślił, że na wypadek niepowodzenia rozmów przygotowuje pakiet rozwiązań wspierających pracowników, podwykonawców oraz samorząd w Raciborzu przed skutkami problemów Rafako, które jest największym pracodawcą w mieście.

Przypomnijmy tę epopeję:
11 stycznia Tauron Wytwarzanie wezwało Rafako do zapłaty kar umownych wynikających z realizacji kontraktu na budowę bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie. Do wezwania załączono notę wystawioną na łączną kwotę 1 312 440 218,91 zł w terminie 30 dni. Rafako uważa, że wezwanie jest bezprawne i całkowicie bezzasadne.

15 stycznia Rafako wezwało Tauron Wytwarzanie do zapłaty łącznie 606,47 mln zł oraz zapowiedziało możliwość dalszych roszczeń na łączną kwotę co najmniej 783,31 mln zł.

Rafako jest producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 537 mln zł w 2021 r.

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RAFAKO CHCE DALSZYCH NEGOCJACJI Z TAURONEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

USA

Bezrobocie w USA najniższe od 1969 roku. Pierwszy miesiąc 2023 roku przyniósł gigantyczny wzrost liczby etatów.

%d bloggers like this: