Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

QUERCUS SEBASTIANA BUCZKA DOMYKA ZAKUP XELIONA

Quercus domyka transakcję zakupu Xeliona od Pekao SA. Dzięki temu skokowo – o prawie 100 procent- zwiększy wartość zarządzanych przez swoje fundusze aktywów.

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI

Quercus poinformował, że zawarł finalną umowę zakupu Xeliona od Pekao SA za 18.5 miliona złotych. Zapłata już wcześniej znalazła się na kontach Pekao SA. Quercus wyceniany jest przez giełdę na około ćwierć miliarda złotych, a zarządza aktywami o wartości ok 3.8 miliarda złotych. Aktywa w zarządzaniu przez Xelion są niewiele niższe – ok. 3.5 miliarda złotych. To oznacza, że cena, jaką Quercus zapłacił za przejęcie portfela Xeliona jest 12-stokrotnie niższa, niż trzeba by zapłacić na GPW za przejęcie portfela należącego do samego Quercusa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kolejny spadkowy debiut na warszawskim parkiecie. Kurs akcji producenta gier Asmodev spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 33%.

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

GPW

Powiązana Georgem Sorosem holenderska spółka Pluralis prawdopodobnie kupi od spółki KCI 40% akcji Gremi Media, wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu.

GPW

Getin Holding planuje obniżenie kapitału zakładowego i zakłada, że w wyniku tej operacji jesienią 2022 roku do akcjonariuszy spółki trafi blisko 190 mln zł....