Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PZU WYPŁACI REKORDOWĄ DYWIDENDĘ

PZU wypłaci rekordową dywidendę. Dziś Zwyczajne Walne Zgromadzenie zdecydowało o przeznaczeniu na ten cel ponad 3 mld zł, czyli 3,5 zł na akcję.

PZU WYPŁACI REKORDOWĄ DYWIDENDĘ

Decyzja jest zgodna z rekomendacją zarządu.
Dniem dywidendy jest 15 września, a jej wypłata nastąpi 6 października tego roku.
Akcjonariusze zdecydowali o podziale łącznie 3,98 mld zł, na co składają się zyski z roku ubiegłego i 2019. W ubiegłym roku PZU nie wypłaciło dywidendy, więc właściwie robi to dopiero w tym roku. Ostatnią dywidendę spółka wypłaciła w 2019 w wysokości 2,8 zł na akcję z zysku za 2018 rok.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Świetne, czyli fatalne dane z USA. Rynek pracy okazał się tak mocny, że może to oznaczać odsunięcie marzeń inwestorów giełdowych o spowolnienie podwyżek stóp...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach PZU w trzecim kwartale rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tomaszem Kulikiem, członkiem zarządu PZU S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zaskakująco dobrych wynikach grupy Asseco Poland rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Karoliną Rzońcą-Bajorek, wiceprezes d.s. finansowych Asseco Poland

%d bloggers like this: