Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UBEZPIECZENIA

PZU KUPUJE TUW OD ORLENU

ZYSK PZU

PZU kupi od Orlenu wszystkie udziały w Polskim Gazie Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Polskim Gazie Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych na Życie.

W poniedziałek PZU podpisał z Orlenem warunkową umowę nabycia 100% udziałów w Polskim Gazie Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych, które jest także właścicielem Polskiego Gazu TUW na Życie.

Według PZU transakcja pozwoli wykorzystać doświadczenie i know-how największego polskiego ubezpieczyciela dla zapewnienia jak najlepszej ochrony pracowników i mienia koncernu multienergetycznego.

Polski Gaz TUW zostało założone przez PGNiG, które zostało w ubiegłym roku przejęte przez Orlen. Towarzystwo oferuje m.in. ubezpieczenia mienia, komunikacyjne, OC i ochronę prawną dla firm z branży gazowniczej i wydobywczej oraz produkty dotyczące bezpieczeństwa osobistego dla klientów indywidualnych.

PZU to skrót od Powszechny Zakład Ubezpieczeń, który jest największym przedsiębiorstwem ubezpieczeniowym w Polsce. PZU oferuje różne rodzaje ubezpieczeń, takie jak ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, na życie, zdrowotne, podróżne i grupowe. PZU ma ponad 200-letnią historię i tradycję, która sięga roku 1803. W 1998 roku rozpoczęła się prywatyzacja PZU, która wywołała wiele kontrowersji i spowodowała powołanie komisji śledczej do zbadania jej przebiegu. Obecnie głównym udziałowcem PZU jest Skarb Państwa, który posiada ponad 34% akcji. PZU jest notowane na Giełdzie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: