Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

PZU CHCE DYWIDENDY Z PEKAO SA

PZU, jako akcjonariusz Banku Pekao SA, złożyło wniosek o uzupełnienie porządku obrad walnego zgromadzenia Pekao o wypłatę dywidendy w wysokości maksymalnie 3,21 zł na akcję – poinformował bank w komunikacie.

PZU CHCE DYWIDENDY Z PEKAO SA

Propozycja PZU jest wariantowa i uzależniona od ostatecznego stanowiska Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącego polityki dywidendowej banków komercyjnych. W przypadku, gdyby KNF dopuścił, by na dywidendę trafiło do 50% zysku za 2020 roku, PZU proponuje, by dywidenda z akcji Banku Pekao wyniosła 2,14 zł, co dawałoby łączną kwotę 561,7 mln zł.
PZU jest największym akcjonariuszem Pekao SA – ma 20% akcji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na PZU SA. Największy polski ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić prawie 400 tys. zł za naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

FINANSE OSOBISTE

Akcjonariusze Banku Handlowego, lepiej znanego jako Citi Handlowy muszą złapać się za portfel. KNF nie zezwolił na wypłatę dywidendy z zysku za 2019 roku,...

GPW

Madmind studio zadebiutuje dziś na rynku new connect. To 19 debiut w tym roku. Kurs odniesienia to 2,05 zł.

FINANSE OSOBISTE

PZU obiecuje swoim akcjonariuszom zniżki na ubezpieczenia. Warunek - co najmniej 100 akcji na rachunku maklerskim. Wcześniej podobny program - ze zniżkami na paliwo...