Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

PUTIN SIĘ COFA, RYNKI W GÓRĘ

Na światowych rynkach finansowych wyraźna ulga po tym jak rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło, że zaczęło zwracać część żołnierzy do baz po manewrach w pobliżu granicy z Ukrainą.

WŁADIMIR PUTIN OLAF SCHOLZ KREML
PREZYDENT ROSJI WŁADIMIR PUTIN I KANCLERZ NIEMIEC OLAF SCHOLZ W CZASIE SPOTKANIA NA KREMLU, 15.02.20222 / FOT. KREMLIN.RU

Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony, Igor Konaszenkow, powiedział, że jednostki wojskowe z południowych i zachodnich okręgów Rosji zaczęły już wracać do swoich garnizonów, co może załagodzić gorączkowy geopolityczny impas między Rosją a Zachodem w sprawie Ukrainy.

CZYTAJ TEŻ: PANIKA NA RYNKACH PRZEDWCZESNA? NOWAJA GAZIETA: ROSJA NIE JEST GOTOWA NA INWAZJĘ

Od blisko tygodnia odbywały się ćwiczenia rosyjsko-białoruskie, a 13 lutego rozpoczęły się manewry na Morzu Czarnym. Wszystkie te działania miały zakończyć się 20 lutego. Rosja zapewniła, że także żołnierze biorący udział na Białorusi powrócą po ćwiczeniach do jednostek w Rosji.

Szef NATO Jens Stoltenberg powiedział we wtorek na konferencji prasowej, że chociaż istnieją powody do „ostrożnego optymizmu” co do sytuacji na Ukrainie, NATO jednak nie zanotowało żadnych realnych oznak deeskalacji konfliktu ze strony rosyjskiej.

Prezydent Rosji Władimir Putin po dzisiejszym spotkaniu z kanclerzem Niemiec zapewnił, że jego kraj nie chce wojny w Europie i Rosja jest gotowa pracować nad odpowiedziami NATO w sprawie postulatów Moskwy w sferze bezpieczeństwa. Z kolei kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział, że zachowanie pokoju w Europie jest najwyższym obowiązkiem, a możliwości dyplomatycznego rozwiązania napięć są dalekie od wyczerpania.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PUTIN SIĘ COFA, RYNKI W GÓRĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

RYNKI

Czy Fed zarządzi światową recesję? Dotychczasowe podwyżki stóp w USA na razie nie wystraszyły inflacji konsumenckiej, która co prawda nieco spadła - ale nie...

%d bloggers like this: