Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

PSZENICA TANIEJE. CENA NA MATIF NAJNIŻSZA OD POŁOWY LIPCA

Pszenica tanieje – na paryskiej giełdzie Matif trzeba za tonę zapłacić około 240 euro, czyli około 1050 złotych. To najniższa cena od chwili, kiedy Rosja ogłosiła, że znów daje sobie wolną rękę na ewentualne ataki na statki na Morzu Czarnym wiozące zboże z Ukrainy.

CENY PSZENICY
FOT.: Tomasz Filipek / PEXELS

Tymczasem Rosję do powrotu do umowy zbożowej namawiał dziś prezydent Turcji. Agencja Reutera powołując się na informacje z kancelarii prezydenta Turcji podała, że Recep Tayyip Erdoğan rozmawiał dziś telefonicznie z Władimirem Putinem, a jednym z tematów rozmowy było zaprzestanie niszczenia przez Rosję ukraińskich portów i odblokowanie szlaków z m.in. Odessy przez Stambuł do państw Afryki. Wcześniej o to samo zabiegali afrykańscy przywódcy na szczycie Afryka – Rosja.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy warto handlować zbożem rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Łukaszem Zembikiem, kierownikiem Departamentu Analiz Oanda TMS Brokers.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zakazie importu zboża z Ukrainy do Polski i problemach z tym związanych rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Moniką Piątkowską, prezes Prezes Izby...

CENY

Złe wieści z Argentyny - jednego z dziesięciu największych producentów pszenicy na świecie. Susza, wzrost cen nawozów i niepewność co do ceł powodują, że...