Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PRZYCHODY WITTCHENA ROSNĄ, ALE EFEKTU SZMINKI NIE WIDAĆ

Przychody Wittchena wzrosły, ale efektu szminki nie widać. Spółka poinformowała, że w III kwartale miała 128.5 miliona złotych przychodów – czyli o 9 procent więcej, niż przed rokiem.

Przychody Wittchena wzrosły, ale efektu szminki nie widać. Spółka poinformowała, że w III kwartale miała 128.5 miliona złotych przychodów - czyli o 9 procent więcej, niż przed rokiem.

Narastająco – od początku roku – największy polski producent galanterii skórzanej zebrał z rynku 335 milionów złotych, czyli o prawie 1/4 więcej, niż w tym samym czasie poprzedniego roku. Około 90-ciu procent przychodów spółki pochodzi z segmentu detalicznego – co okazało się dla Wittchena korzystną sytuacją, bo przychody w tej części wzrosły od początku roku o 26 procent. Wzrost w części B2B był zdecydowanie niższy – piętnastoprocentowy – a w III kwartale spadł do mizernych dwóch procent.

Czym jest efekt szminki

Efekt szminki w ekonomii to pozorny paradoks polegający na tym, że w okresie spowolnienia gospodarczego popyt na niektóre towary luksusowe rośnie zamiast spadać. Efekt szminki jest wiązany z psychologiczną potrzebą kompensacji niepokoju wywołanego pogorszeniem sytuacji gospodarczej poprzez zakup luksusowych towarów, albo usług.

PRZYCHODY WITTCHENA ROSNĄ, ALE EFEKTU SZMINKI NIE WIDAĆ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

FIRMA

Czy macie państwo na sprzedaż jakieś akcje Mercatora? Jedna z gwiazd koronahossy, producent jednorazowych rękawic, poprzez spółkę zależną LeaderMed B.V, zaprasza do ofert sprzedaży.

RYNKI

W tym tygodniu sporo ważnych wydarzeń w kalendarzu, m.in. posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, obrady Sejmu z wakacjami kredytowymi i ustawą energetyczną. No i kolejny...

%d