Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

PRZYCHODY APPLE REKORDOWE. TIM COOK WIDZI POCZĄTEK KOŃCA PROBLEMÓW

APPLE WYNIKI SIEDZIBA CUPERTINO
SIEDZIBA APPLE W CUPERTONO, USA

Apple między październikiem a listopadem sprzedał towary i usługi za prawie 124 miliardy dolarów. To wynik na poziomie Amazona, czyli drugiego po Wallmarcie największego detalisty świata. Zysk Apple’a wzrósł do niemal 35 miliardów dolarów. Marża zysku netto przekroczyła więc 28 procent.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI MICROSOFT ŚWIETNE. I BĘDĄ LEPSZE, BO EXCEL I WORD ZDROŻEJĄ

Głównym źródłem przychodów Apple’a wciąż są iPhony, mocno spada natomiast sprzedaż iPadów, czyli tabletów. W ujęciu geograficznym silny wzrost przychodów to głównie zasługa Azji. Sprzedaż Apple’a na tym kontynencie wzrosła w końcówce ubiegłego roku o prawie 20 procent, i to mimo silnego – 14-stoprocentowego – spadku na najbogatszym rynku Azji, czyli w Japonii.

Tim Cook widzi początek końca problemów z mikroprocesorami

Kwartalne wyniki Amazona przekroczyły oczekiwania analityków z Wall Street, którzy – mimo silnego popytu na iPhony – obawiali się o to, czy Apple miał co sprzedawać. Spółka – podobnie jak cały świat – ma bowiem problemy z zaopatrzeniem w mikroprocesory. Radzi sobie jednak z tymi problemami lepiej, niż konkurencja. W dodatku Tim Cook, prezes Apple’a, ogłosił w czasie konferencji dla analityków, że w kwestii dostaw widzi dla swojej spółki światełko w tunelu.

TIM COOK
TIM COOK, PREZES APPLE / FOT.: KADR Z FILMU APPLE

Najdroższa spółka świata z przyzwoitym wskaźnikiem C/Z

Nie tylko wyniki, ale również zapowiedzi przeznaczenia na dywidendę 27 z około 200 miliardów dolarów jakie Apple zgromadził w gotówce, spowodowały, że kurs rósł o około 4 procent w notowaniach posesyjnych. Ale z ceną prawie 160 dolarów za akcję Apple’owi w tej chwili daleko do kapitalizacji 3 miliardów dolarów, którą w styczniu spółka osiągnęła jako pierwsza na świecie. Zysk spółki w całym ubiegłym roku kalendarzowym nieznacznie przekroczył 100 miliardów dolarów. To oznacza, że przy obecnej kapitalizacji w okolicy 2.6 biliona dolarów Apple zwraca się swoim właścicielom w 26 lat.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PRZYCHODY APPLE REKORDOWE. TIM COOK WIDZI POCZĄTEK KOŃCA PROBLEMÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych. Firma kusi za to...

POLSKA

Nieco więcej niż przed rokiem i lekko powyżej prognoz zarobił w pierwszym kwartale krakowski Comarch, druga największa w naszym kraju firma informatyczna. Zysk netto...

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

%d bloggers like this: