Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PRZEWOŹNICY: MF WPROWADZIŁO NAS W BŁĄD

Przewoźnicy drogowi alarmują – Ministerstwo Finansów wprowadziło nas w błąd. Tydzień temu miała ruszyć rejestracja do systemu e-Toll za pośrednictwem kart flotowych, a do dziś nie zostało uruchomione – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

PRZEWOŹNICY: MF WPROWADZIŁO NAS W BŁĄD

Rejestracja w nowym systemie poboru opłat za korzystanie z dróg krajowych, ekspresowych i autostrad to dla przewoźników kluczowa kwestia. Za przejazd bez opłaty grożą im wysokie kary. Tymczasem obecny system – Via Toll – działał będzie tylko do końca września. Później trzeba będzie mieć wszystkie auta zarejestrowane w E-tollu. Przewoźnicy liczyli, że uda się to zrobić w sposób niemal automatyczny – korzystając z danych rozliczeniowych, które już są zgromadzone w bazach dostawców kart paliwowych. I że w ten sposób przewoźnicy będą też rozliczać płatność. Ale 36 dni przed wygaśnięciem Via Tolla nadal nie ma takiej możliwości.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PRZEWOŹNICY: MF WPROWADZIŁO NAS W BŁĄD

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Od 1 stycznia można będzie bliknąć podatek. Czyli opłacić go przelewem typu Blik.

POLSKA

Za rok faktury pod ścisłą kontrolą rządu. Będzie je można wystawiać wyłącznie elektronicznie - w systemie stworzonym przez Ministerstwo Finansów.

FIRMA

O nowej ustawie o fundacjach rodzinnych rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z mecenasem Piotrem Grabowskim z Kancelarii Grabowski i Wspólnicy, ekspertem prawa firm rodzinnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wzroście wynagrodzeń w październiku rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Randstad Polska.

%d bloggers like this: