Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PRZESTÓJ CZĘŚCIOWY GRUPY LOTOS

Lotos przygotowuje się do remontu rafinerii i planuje od 9 marca przestuj instalacji rafineryjnych. Spółka szacuje, że remont i zatrzymanie produkcji przełoży się na wyniki spółki , a dokładnie na obniżenie skonsolidowanego wyniku operacyjnego za ten rok rok o około 0,2 mld zł.

PRZESTÓJ CZĘŚCIOWY GRUPY LOTOS

Grupa Lotos planuje przestój częściowy od 23 marca do 1 kwietnia. Spółka zakłada, że postój remontowy spowoduje obniżenie potencjału przerobowego ropy w gdańskiej rafinerii w tym roku. To z kolei wpłynie na niższą realizowaną marżę rafineryjną. Według szacunków spółki maksymalna wielkość obniżenia przerobu to ok. 7 procent w skali roku.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWE MARŻE RAFINERII

Niższa marża rafineryjna wynikająca z mniejszego przerobu ropy naftowej będzie zależała od cen produktów naftowych na rynkach światowych, które ciężko jest prognozować.

Lotos ocenia, że remont instalacji rafineryjnych nie wpłynie na wywiązywanie się spółki ze zobowiązań handlowych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PRZESTÓJ CZĘŚCIOWY GRUPY LOTOS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: