Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

PRZEMYSŁ STREFY EURO W GORSZYCH NASTROJACH

PRZEMYSŁ STREFY EURO

Spadła aktywność produkcyjna w strefie euro. Indeks nastrojów menedżerów zakupowych sektora przemysłowego wyniósł w czerwcu 45.8 punktów, co jest najniższą wartością od dwóch miesięcy.

PRZEMYSŁ STREFY EURO W GORSZYCH NASTROJACH
Przemysł strefy euro w gorszych nastrojach w czerwcu. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Pogorszenie nastrojów wynika ze spadku produkcji, i to najszybszej w tym roku, i spadku nowych zamówień. Mimo kurczących się zapasów ograniczono również poziom zakupów. Tempo redukcji miejsc pracy było w czerwcu najszybsze od trzech miesięcy.

CZYTAJ TEŻ: TRWA RECESJA W POLSKIM PRZEMYŚLE

Główny ekonomista Banku Handlowego w Hamburgu, Cyrus de la Rubia, widzi spadek indeksu bardziej jako epizod niż oznakę długotrwałego kryzysu. Wzrost produkcji odnotowano w czerwcu w innych częściach świata, takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Indie. To globalne ożywienie zapewnia sprzyjające tło dla producentów z Europy. Ponadto optymizm co do przyszłej produkcji pozostaje tak wysoki jak w maju, co wskazuje, że firmy nadal są pewne poprawy koniunktury.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PRZEMYSŁ STREFY EURO W GORSZYCH NASTROJACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.