Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PRZEJĘCIE ACTIVISION POD LUPĄ KE

PRZEJĘCIE ACTIVISION POD LUPĄ KE
February 4, 2022, Brazil. In this photo illustration a Activision Blizzard logo is seen on a smartphone screen with a Microsoft Corporation logo in the background

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft zaczyna przypominać niekończącą się opowieść. Kiedy wydaje się, że wszystko jest na ostatniej prostej, pojawiają się schody. Europejskie organy antymonopolowe i regulacyjne ponownie interesują się Microsoftem w kontekście przejęcia studia gier. Co ciekawe w maju ten sam organ wydał zgodę na przejęcie Activision Blizzard.

Wszystko zmieniło się po tym, jak Microsoft postanowił porozumieć się z brytyjskim organem monopolowym, który wcześniej blokował całą transakcję. Gigant z Redmond zaproponował sprzedaż praw do przesyłania gier w chmurze firmie Ubisoft Entertainment.

W połowie października Brytyjczycy mieli wydać ostateczną decyzję w sprawie przejęcia Activision Blizzard. Ale rynki spodziewają się, że będzie ona pozytywna dla Microsoft.

Teraz w całą historię postanowiła wmieszać się Komisja Europejska, która sprawdza czy propozycja złożona przez amerykańską spółkę w Wielkiej Brytanii nie zagraża innym podmiotom.
Jak informuje Reuters komisja nie wszczęła żadnego formalnego dochodzenia, ale wysyła maile do firm z prośbą o opinię czy transakcja nie zaszkodzi konkurencji na rynku wspólnotowym.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.