Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

PRZEDOSTATNIA PODATKOWO SESJA NA GPW W TYM ROKU. KOŃCZY SIĘ CZAS NA OPTYMALIZACJĘ

Przedostatnia podatkowo sesja na GPW już dziś. Jeśli mają Państwo jakiś podatek z giełdy do zoptymalizowania – to czasu na podjęcie decyzji jak to zrobić zostało niewiele.

GPW

Typowa strategia optymalizacji polega na sprzedaniu akcji, na których mamy stratę – po to, żeby ta strata obniżyła zysk z innych transakcji, na których mieliśmy zysk. A następnie – po tym, kiedy na GPW rozpocznie się nowy, podatkowy rok – odkupienie tych samych akcji. Oczywiście jeśli nadal wierzymy w spółkę i chcemy mieć te akcje w portfelu.

Typowa prowizja w biurach maklerskich w Polsce nie przekracza pół procent wartości transakcji. Dwie transakcje – sprzedaż i odkup – oznaczać będą prowizję w wysokości 1 procent. Czyli znacznie mniej, niż 19 procent podatku dochodowego. Ale uwaga – 1 procent liczony jest od wartości całej transakcji. A 19 procent tylko do dochodu. Więc optymalizacja na sens, jeśli zaksięgowaliśmy sensowny zysk i mamy do sporą stratę do odliczenia.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

INNE

O ponad 15 proc. urosły na na zamknięciu GPW akcje spółki Prochem. Kurs wystrzelił po informacji że spółka będzie zaangażowana w budowę elektrownii atomowej...